home Kim Nerede Ali Ağaoğlu üniversite kuracak

Ali Ağaoğlu üniversite kuracak

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak’a bir üniversite kurmak için gerekli izinleri almaya çalıştıklarını söyledi. Üniversitenin açılışının önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişmesi yapılan planlar arasında.

İnşaat sektörünün Türkiye’deki en bilinir isimlerinden biri olan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, üniversite kuracağını söyledi. Konuyla ilgili gereken belge ve izinleri alınmaya çalışıldığını belirten Ali Ağaoğlu, amaçlarının üniversiteyi gelecek eğitim öğretim yılına yetiştirmek olduğunu açıkladı. Eğitim kurumunun isminin “Ali Ağaoğlu Üniversitesi” olacağı tahmin ediliyor.

aa

Ali Ağaoğlu Maslak’ta Üniversite kuruyor
Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, kurulacak üniversitenin hayata geçirileceği yer olarak Maslak’ı seçtiklerini açıklayan ağaoğlu, ilk olarak 1.500 öğrenciye öğretim verilmesinin planlandığını söyledi. Açıklamasında bugüne kadar yüzlerce okul açtıklarını söyleyen Ağaoğlu:

“Artık kendi okulumuzu açmak istiyoruz. Evet, 1.500 kişiyle başlayıp sayıyı daha da genişletmeyi hedefliyoruz…” açıklamasında bulundu.

Amaç: Üst düzey insan kaynağı yetiştirmek
Ali Ağaoğlu, üniversite kurmadaki hedefini “ticari” değil, “tamamen üst düzey insan kaynağı yetiştirmek” olarak açıklarken, ilk olarak hedeflerinin mimarlık ve mühendislik fakülteleri olduğunu açıkladı. İlerleyen süre zarfında eğitim kapsamının daha da genişletileceğine değinen Ali Ağaoğlu, “özel üniversite şartlarında” eğitim verecek okula burslu öğrencilerin de alınacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir